Arama Motorlarına Kayıt

WEBMASTER

Webmaster-Website tasarımcısı Direktifleri: Web Dizaynı ve Tasarımında Olmasi gerekenler: Net bir hiyerarşi ve metin bağlantıları içeren bir site oluşturun. Her sayfaya en az bir statik metin bağlantısından erişilebilmelidir. Kullanıcılarınıza sitenizin önemli kısımlarına işaret eden bağlantılara sahip bir site haritası sunun. 100'ün üzerinde bağlantı içeriyorsa site haritasını ayrı sayfalara bölebilirsiniz. Faydalı, bilgi açısından zengin bir site oluşturun ve içeriğinizi açık ve anlaşılır bir şekilde anlatan sayfalar hazırlayın. Arama motorları web sitenizi daha kolay indexleyip high rankinge alacaktır. Kullanıcıların sayfalarınızı bulmak için girebileceği kelimeleri düşünün ve sitenizin gerçekten bu kelimeleri barındırdığından emin olun. Önemli adları, içeriği veya bağlantıları göstermek için resim yerine metin kullanmayı deneyin. Google tarayıcısı, resimlerde yer alan metinleri tanımaz. Arama Motoru için bunlardan kaçının. TITLE etiketlerinizin ve ALT özniteliklerinizin açıklayıcı ve doğru olduğundan emin olun. Daha doğrusu, basit anlatımıyla, size uygun olmayan keywords vs gibi meta tag etiketlerininde yerli yerinde kullanılması gerekli-zorunluluktur. Bağlantıların çalışıp çalışmadığını ve HTML'in doğru olup olmadığını kontrol edin. Web sitenizin tüm sayfalarına çapraz linkler oluşturmaya ve açıklayıcı metinler üretip, meta tag optimizasyonu ile uyumlu hale getirin.. Arama Motorları optimizasyonu için olmazsa olmazlar arasında en önemli faktorlerindendir. Dinamik (yani, URL'sinde "?" karakteri yer alan) sayfalar kullanmaya karar verirseniz, her arama motoru örümceğinin, statik sayfaların yanı sıra dinamik sayfaları taramadığını unutmayın. Parametreleri kısa, parametre sayısını düşük tutmanızı Eurosubmit Full Business Optimizasyon ve kayıt öncesi tavsiye etmekteyiz.. Belli bir sayfadaki bağlantıların sayısını makul düzeyde tutun (100'den az). Arama Motoru spider programlarının karışıklığa meydan vermemek, olmamanız gereken yerde yayınlanmanızı sağlar.

 

WEB SITE TEKNIK DETAYLARI

Website Teknik Detayları: Arama motoru örümceklerinin çoğu sitenizi Lynx'in gördüğü gibi göreceğinden sitenizi incelemek için Lynx gibi bir metin tarayıcı kullanın. JavaScript, çerezler, oturum kimlikleri, çerçeveler, DHTML veya Flash gibi özellikler sitenizin tümünü bir metin tarayıcıda görmenizi engelliyorsa, arama motoru örümcekleri de sitenizi taramakta zorlanabilir. Menu kısmınızın asgari sayfa alt kısmında HTML veya DHTML dizilimli linkler oluşturun. Arama Motoruı Optimizasyonunda değerlendirmeye alınan önemli kurallardan biri budur. Arama Motorları, web sitelerini gezen botlarının sitelerinizi, site içerisindeki yollarını izleyen oturum kimlikleri veya değişkenler olmadan taraması- yani naturel olmaya özne gösterin. Bu teknikler bağımsız kullanıcı davranışını izlemek için faydalıdır, ancak botların erişim kalıbı tamamen farklıdır. Botlar, farklı görünen ama aslında aynı sayfaya işaret eden URL'leri eleyemeyebileceğinden bu tekniklerin kullanılması, sitenizin dizine tam olarak eklenmesini engelleyebilir. Arama Motorlarına Kayıt işlemi sonrası,CRAWL (Yakalama) ve INDEX (Listeye Girmek için) , kurallarına riayet etmenizi öneririz. Web sunucunuzun If-Modified-Since HTTP başlığını desteklediğinden emin olun. Bu özellik, web sunucunuzun Google'a son taramadan sonra sitenizin içeriğinin değişip değişmediğini bildirmesini sağlar. Bu özelliğin desteklenmesi, hem bant genişliğinden, hem de işletim masraflarından tasarruf sağlar. Euro Submit Business; Arama Motorlarına Kayıt Servisi; otomatik kayıt yapan dünyadaki 400 büyük arama motoru için size yapılması gereken kuralları hatırlatmaktadır. Web sunucunuzda robots.txt dosyasını kullanın. Bu dosya tarayıcılara hangi dizinlerin taranıp hangilerinin taranmayacağını bildirir. Yanlışlıkla Googlebot tarayıcısını engellememek için bu dosyanın siteniz için güncel olduğundan emin olun. Sitenizi ziyaret eden robotlara nasıl talimat vereceğiniz hakkında bilgi için SEO-Webmaster olarak ROBOT dosyasınızıda yapıyoruz. Robots dosyası analizi, SEO hizmetleri servis paketlerimiz içinde yer almaktadır. Şirketiniz bir içerik yönetim sistemi satın alırsa sistemin, arama motoru örümceklerinin sitenizi tarayabilmesi için içeriği dışa aktarabildiğinden emin olun. Euro Submit Business; Arama Motorlarına Kayıt Servisimiz; Web sitenizin bu eksiğinide belli bir ücret karşılığı yapmaktadır. Arama motorlarından gelen kullanıcılar için pek bir değer taşımayan arama sonuç sayfalarının veya otomatik olarak oluşturulmuş diğer sayfaların taranmasını önlemek için robots.txt dosyasını kullanın. Unutmayın arama motorları, web sitelerini indexlemede kullandıkları dışardan görünmeyen site haritası ile txt dosyasıindexlerde daha hızlı yer almak için önemli faktörlerden biridir.

FRIENDLY

 • Website nasıl Friendly-Kaliteli olur? Bu kalite yönergeleri, en yaygın aldatıcı ve yönlendirici davranış biçimlerini kapsar; ancak Google burada belirtilmemiş diğer yanlış uygulamalara da (tanınmış web sitelerinin yanlış yazımlarını kaydederek kullanıcıları kandırmak gibi) olumsuz tepki verebilir. Yanıltıcı bir tekniğin, sırf bu sayfada adı geçmediği için Google tarafından onaylandığını varsaymamalısınız. Temel ilkelere uymak için çaba gösteren web yöneticileri kullanıcılara çok daha iyi bir deneyim yaşatır ve tüm zamanlarını kötüye kullanabilecekleri açıkları arayarak geçiren yöneticilerin sitelerine göre çok daha iyi sıralamalar elde eder.

Resimli Aciklama

 • Arama Motorlarına Kayıt

  Siparişle,Arama Motorlarına Kayıt öncesi,websitenizi analizle, zenginleştiriyoruz.

  Arama Motorlarına Kayıt'tan önce uyumlu zenginleştirme önemli faktörlerindendir.

 • Arama Motorlarına Kayıt

  Arama motorlarına Kayıt sonrası ; high ranking, dünyada meşhur olmak, Top 10 olmaktır.

  Paketler,Manuel directory,Out-Inbound Linkleri içermektedir.

 • Arama Motorlarına Kayıt

  Profesyonelce, hassas yapılan analiz, zenginleştirme ve keyword yerleştirmedir.

  Sadece sayfalara Meta Tag düzenlemekle ve kelime dizilimi ile iş bitmez.

Arama Motorlarına Kayıt

Optimizasyon-Lınk

Arama Motorları kayıt sonrası websitenizin baklinkleri ,otomatik çalışan spiderlar tarafından kontrol edilir.
Arama Motorlarına Kayıt

Optimizasyonsuz site

Aynı resimde oldugu gibi bilgisayara kilit vurulmuş gibidir. Kartvisit sitesi gibi ancak bilenler girebilir.
Arama Motorlarına Kayıt

MUsteri kacisi

Websiteniz; şayet, FULL zenginleştirimediyse müşterilerin siteden çabuk çıkma nedeni olur